مقالات آموزشی

برای ارتقاء دانش شما کشاورزان محترم تیم تــحقیقات و پـــژوهش شیمی گل روزانه مقالات علــمی راجـــع به محصولات و گیاهان مختلف برای شما تهیه و تولید می نمایند ، با مطالعه و یادگیری مقالات علمی همیشه دانش کشاورزی خود را بروز کنید

21 مرداد 1399
WhatsApp Image 2020-08-10 at 09.14.02

برنامه غذایی پسته

بهمن  ماه : کود سوپر پاور باعث افزایش مقاومت درخت در مقابل استرس های محیطی ، کارایی بسیار بالا در خاک های قلیایی ، تحریک میکرو ارگانیسم های سودمند شود و می تواند ph خاک را در دراز مدت به ویژه در خاک های شنی بهبود بخشد.

کود پلت مرغی نه تنها منبع ارزشمندی از عناصر غذایی پر مصرف نظیر ازت ، فسفر ، گوگرد و هیومیک اسید و عناصر کم مصرف نظیر آهن روی و مس است بلکه با تشدید فعالیت های زیستی در باروری خاک بسیار موثر است.

اسفند ماه : کود npk حاوی ماکرون های نیتروژن ، فسفر و پتاسیم می باشد. وجود فسفر در گیاهان باعث می شود تا توان مقابله انها در برابر تنش های محیطی (تغییرات نامطلوب محیطی) افزایش یابد. کمک به فرایند فتوسنتز و تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی شیمیایی برای گیاهان ، تفویت و ایجاد ریشه و افزایش شکوفه دهی درختان از دیگر کارکردهای فسفر در گیاهان است.

برنامه غذایی پسته

فروردین ماه : کود فروت ست z-n-p تاثیر بسزایی در خوشه بندی و تلقیح گیاه دارد. باعث کاهش ریزش پسته و برگ های درخت می شود. جوانه های گل در درخت سریعتر صورت میگیرد. عملکرد محصول را با حفظ مرغوبیت افزایش می دهد.

برنامه غذایی پسته اردیبهشت ماه : کود کلسیم مایع تامین کننده تخصصی عنصر کلسیم در گیاهان در دوره های مختلف رشد بوده و همچنین سبب افزایش رشد بافت های گیاه و باعث بهبود نفوذ آب در خاک و افزایشش کشش دیواره سلولی می شود.

خرداد ماه : کود آلی مایع فرتی پلاس با دارا بودن درصد مناسبی از عناصر مختلف در کنار یکدیگر موجب تغذیه گیاهان باغی ، افزایش عملکرد و راندما و افزایش مقاومت در برابر تنش های آبیاری و دمایی می شود.

اسید آمینه موجود در سوپر آمینو سبب تقویت دیواره سلولی درخت می شود. همچنین باعث افزایش میزان فتوسنتز و سبزینگی گیاه و همچنین بهبود فرایند گرده افشانی ، افزایش تعداد دانه و جوانه زنی دانه می شود.

کود npk 20-20-20 از اصلی ترین و پر مصرف ترین کودهای کشاورزی در دنیاست که باعث تغذیه گیاه و خاک از طریق عناصر مغذی و ضروری می شود.

تیرماه : عنصر پتاسیم سرعت انتقال کربوهیدرات ها ، آمینو اسید ها و سایر ریز مغذی ها را در سافه ها و برگ های گیاه افزایش خواهد داد. بدین ترتیب زمان رسیدن میوه ها را سرعت خواهد بخشید.

مرداد ماه : کود هیومیک اسید مایع ساختمان خاک را اصلاح نموده و سبب افزایش حاصلخیزی و نگهداری خاک می شود. توسعه و رشد ریشه ، کاهش درجه باز بودن روزنه ها و کاهش تبخیر که سبب شادابی و تحریک رشد گیاه می شود که در نهایت تمامی این عوامل موجب افزایش عملکرد و بهبود کیفیت میوه و محصول می گردد.

 

شهریور ماه : استفاده از کود فروت ست سبب افزایش مقاومت جوانه ها به سرمای زمستان ، افزایش میزان گرده افشانی موثر در بهار سال آینده ، افزایش رشد سرشاخه ها در بهار برای ایجاد شاخه های میوه دهنده و ذخیره عناصر غذایی مورد نیاز برای سال آینده می گردد.

 


نظر از

©1398 - تمامی حقوق برای شیمی گل محفوظ است. مدیریت سایت : نوین ادمین

X